;
Strona główna1 » O firmie

O firmie

Jesteśmy firmą sprowadzająca z Włoch produkty spożywcze, głównie z Salento w regionie Apulia. Łączymy naszą pasję do Włoch, do podróżowania i smakowania różnorodnych dań cudownej Italii, które zamieniły się  w nasz sklep by dostarczyć Wam prawdziwie włoskich smaków.
Essenza d’oliva to najwyższej kategorii oliwa z oliwek, uzyskana bezpośrednio i wyłącznie za pomocą środków mechanicznych. Włoska oliwa z oliwek jest importowana przez nas ze słonecznego Salento w Apulii, gdzie rosną najstarsze drzewa oliwne.

Oliwa powstaje ze starannie wyselekcjonowanych, najlepszych oliwek. Po zbiorze oliwek jest natychmiast filtrowana i przechowywana, produkowana zgodnie z wieloletnią tradycją. Przez trzy pokolenia zaprzyjaźniona rodzina z samego „obcasa” Włoch pozyskuje owoce z własnych gajów oliwnych i wytwarza oliwę. To właśnie taką oliwę możemy spotkać na włoskim stole.

Oliwa tłoczona we własnym frantoio, przechowywana w pomieszczeniach ze stałą temperaturą daje możliwość utrzymania jej w najlepszej jakości. 

 

Wyśmienity smak dodaje wielu potrawom charakteru. Idealnie nadaje się do sałatek, mięs, warzyw i smażenia, a także do wielu tradycyjnych włoskich dań.

 

Zapraszamy Państwa w podróż do wspaniałej kuchni regionów Salento, gdzie każda włoska rodzina na swoim stole serwuje tylko świeże i zdrowe produkty.

o_firmie_2.jpg

Przejdź do strony głównej